W jaki sposób używać okładzin kamiennych w nowoczesnych domach?

Okładziny imitujące cegły lub innych rodzaj kamienia nie bez powodu są dzisiaj coraz popularniejsze i coraz modniejsze. Wiele stylów nawiązuje dzisiaj do surowych materiałów, z jakich powstają nasze domy, co ma symbolizować zespolenie z naturą, harmonię z otoczeniem oraz niejako wtopienie się w miejskie otoczenie. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób je stosować.

Przestrzeń jest ważna

Kamienne okładziny doskonale sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, takich jak salon czy sporych rozmiarów sypialnia. Tam przestrzeń będzie w ten sposób sprawiała wrażenie chłodniejszej (w zależności od odcienia), ale również bardzo elegancko. W przypadku jasnych okładzin można zastosować kontrastowe, nawet bardzo mocne barwy, w tym czerwienie czy odcienie bordo. Kamienne okładziny sprawdzą się także w sypialni, jeśli dopasujemy do nich odpowiednio resztę wyposażenia – o ile w salonie powinniśmy w takim wypadku postawić na skórzane lub materiałowe, ale bardzo eleganckie narożniki, tak w sypialni stawiamy na zespolenie z naturą i naturalne materiały, na przykład drewno.

Okładziny jako element dekoracyjny

Tego typu elementy można również wykorzystać jako element czysto dekoracyjny. W niewielkich mieszkaniach można za jego pomocą zagospodarować na przykład ścianę przy drzwiach bądź kawałki salonu, w których na przykład nie mamy żadnych obrazów, kąt między dwoma oknami czy dowolny inny element, który chcemy wyeksponować lub dla którego zabrakło nam innych elementów dekoracyjnych.