Jak zaaranżować pokój dla dziewczynki?

Pokój dla dziecka to zdecydowanie miejsce zupełnie wyjątkowe, które powinno dawać możliwość rozwoju oraz nieograniczone sposobności do zabawy. Najlepiej, jeśli to miejsce będzie kreatywne oraz gdy będzie nawiązywało do ulubionych postaci z bajek naszej córki. Sposobów na urządzenie pokoju w zasadzie mamy tysiące i jedyne, co nas ogranicza, to nasza własna wyobraźnia. Dobrze jest również przed urządzeniem pokoju po prostu zapytać nasze dziecko, co chciałaby mieć w swoim pokoju. Możemy być naprawdę zdumieni odpowiedzią.

Jakie kolory stosować?

Nasze dzieci powinny mieć styczność z dużą ilością kolorów. W przypadku ścian, o ile nie są to bardzo ciemne kolory, można pomalować je na ulubiony kolor naszego dziecka, możemy również pokusić się o dodatkowy rysunek jakiejś wesołej postaci czy zabawki lub po prostu bohatera  z bajki, którą lubi. Nie warto robić pokoju dziecka na wzór reszty mieszkania, nie powinno się również robić tych aranżacji w zbyt „dorosłym” stylu. To nasze dziecko i ma prawo do swoich kolorów i przebywania w nich.

Meble – jakie będą odpowiednie?

Tutaj przede wszystkim powinna ponieść nas fantazja. W sklepach znajdziemy mnóstwo ciekawych form mebli: łóżek, stolików, regałów czy szaf, w których dziecko może chować swoje zabawki. Można też postawić na prostsze w wyrazie meble – na przykład skrzynie, drewniane biurko czy stolik, drewniane, proste łóżko, a następnie uzupełnić je kolorowymi dodatkami w postaci wzorzystych kap czy zasłon.