Jak przygotować pokój dla chłopca?

Urządzanie pokoi dla naszych dzieci jest nie lada wyzwaniem. Zawsze jednak przed przystąpieniem do rac remontowych czy aranżacyjnych warto zapytać nasze dziecko, co chciałoby mieć w pokoju i czy coś na przykład szczególnie mu się podoba. Dopiero po zadaniu takiego pytania będziemy mieli pewność, że nasze plany i projekty idą w dobrą stronę.

Jakie meble będą odpowiednie?

Nasze dzieci przede wszystkim lubią się bawić i właśnie przede wszystkim dlatego ich pokój powinien możliwie jak najbardziej przypominać bajkowy świat. W takich zestawieniach najwyżej są zawsze punktowane łóżka w kształcie wyścigówki albo promu kosmicznego. Jeśli stawiacie na przykład na tradycyjne, proste formy mebli, możecie je doskonale udekorować na przykład pościelą z motywami kosmosu czy kosmonautą. Zapewni to dziecku zdrowy i mocny sen każdego dnia. Dobrze jest pamiętać, że również szafy czy regały wcale nie muszą być standardowe w swojej formie, mogą posiadać elementy zaskakujące i bliskie naszemu dziecku.

Co z kolorami i dekoracją?

Najczęściej stosowanym w pokoju chłopca kolorem jest kolor niebieski – z wiadomych względów. Jeśli jednak dziecko preferuje inne kolory, stanowczo powinno się ich użyć. Unikać za to należy przede wszystkim ciemnych kolorów, czerni, fioletów, przytłaczającego brązu czy bordo. Takie kolory sprawią, że przestrzeń, w jakiej znajduje się dziecko, będzie się wydawała znacznie mniejszą, niż jest w rzeczywistości. Dobrze jest również zastosować na ścianach malowane gwiazdy czy samochody, zgodnie z zainteresowaniem naszego dziecka.