Jak najlepiej połączyć przedpokój z kuchnią?

Oczywiście ile mieszkań, tyle sposobów na zagospodarowanie tej przestrzeni. Często sam sposób ich połączenia sugerowany jest przez plan mieszkania i rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń. Dobrze jest umiejętnie wykorzystywać zalety stylu, w jakim postanowiliśmy zamieszkać. Warto też pamiętać, że najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Stary, sprawdzony sposób

Jeszcze do niedawna każda kuchnia była osobnym pomieszczeniem, które – jak każde, posiadało drzwi lub przynajmniej przepierzenie. Dzisiaj przestrzeń kuchni jest przestrzenią otwartą, która eliminuje możliwość zastosowania drzwi – jeśli nawet zamkniemy ją z jednej strony, to najczęściej posiada ona otwarcie również na salon. Trzeba więc skorzystać z innego rozwiązania.

Przestrzeń

Jednym ze sposobów, które zaczynają się pojawiać w trendach związanych z aranżowaniem przestrzeni, jest pozostawienie zupełnie otwartej przestrzeni. Dobrze jednak, jeśli w takich sytuacjach kuchnia i przedpokój są jednorodne stylistycznie. Zapewni to odczuwanie tych dwóch miejsc jako jednej, spójnej całości.

Zastosowane skosów

Jeśli w jakiś sposób chcemy zaakcentować granicę między tymi dwiema przestrzeniami, dobrze sprawdzi się dobudowanie skosów – czy to gipsowych, czy drewnianych. Ważne, żeby pasowały do całości kompozycji. Taki element może też świetnie służyć jako element dekoracyjny, jeśli naniesiemy na niego obrazki lub pokryjemy na przykład mozaiką. Można również nieco unowocześnić stary sposób, wykorzystujący na przykład drewniane koraliki lub muszelki.