Długo salon z aneksem kuchennym? Żaden problem

Niektóre rozwiązania architektoniczne nastręczają nam sporo kłopotu z tym, w jaki sposób je ustawić, aby wszystko wyglądało na zgrabną całość. Ustawienie poszczególnych elementów jest bardzo ważne, ponieważ od tego zależy w głównej mierze funkcjonalność pomieszczenia, ale i estetyka. Długie salony są zdecydowanie najbardziej kłopotliwymi miejscami do zagospodarowania, jednak i z nimi można sobie poradzić.

Rozdziel przestrzeń

Jednym z rozwiązań jest wydzielenie osobnej przestrzeni dla części kuchenno-jadalnej oraz osobnej dla strefy czysto wypoczynkowej. Można to zrobić na kilka sposób, na przykład za pomocą cienkiej ścianki działowej, gustownego parawanu, dopasowanego do stylu, w jakim wykonane jest jedno i drugie pomieszczenie, albo za pomocą sporej ilości kwiatów, ustawionej w rodzaj ściany. Dzięki temu odpoczywający będą pozbawieni widoku osób krzątających się w kuchni, a osoby przebywające w kuchni będą posiadały własną przestrzeń.

Jednorodna przestrzeń

Jeśli jednak nie zależy nam na posiadaniu osobnych stref, możemy wyznaczyć je czysto umownie poprzez ustawienie mebli, jakimi dysponujemy. Jakby z automatu będziemy odpoczywać w kącie, w którym znajduje się jedynie rozproszone światło, telewizja oraz wygodna sofa. Część jadalna będzie bardziej przynależeć rzecz jasna do kuchni. Jeśli chcemy dodatkowo zaakcentować ów podział, można zdecydować się na inny kolor ściany w tych dwóch miejscach lub na odmienny rodzaj podłogi, np. płytki zarówno w kuchni, jak i w części jadalnej, w części wypoczynkowej – panele.